tel: 42 215-25-35
ul. Pułaskiego 22/24
95-200 Pabianice
Najbliższy dzwonek
za min. ()
Do wakacji pozostało:

Koniec roku 23 czerwca 2023

Archiwum aktualności 2021/22

Archiwalne aktualności z życia szkoły
6 maja 2022

Uczniowie klasy V b na języku polskim wcielili się dzisiaj w bogów olimpijskich. Przygotowali stroje, atrybuty oraz zaprezentowali historię wybranych bóstw. Świadkami tej scenerii byli młodsi koledzy i koleżanki, którzy nagrodzili występujących gromkimi brawami. Swoje emocje i wrażenia podsumowaliśmy podczas uczty.

Agnieszka Juraszek

Czytaj więcej

21 kwietnia 2022

Uczeń klasy 8b Jakub został podwójnym LAUREATEM uzyskując ten najwyższy tytuł w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z matematyki oraz konkursie informatycznym – Infosukces zorganizowanym przez Politechnikę Łódzką pod patronatem Kuratorium Oświaty w Łodzi. Sukcesy te gwarantują Kubie miejsce w wymarzonym liceum.

Uczeń klasy 8c Maksym uzyskał również wysoki tytuł – FINALISTY w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z języka angielskiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych SUKCESÓW!!!

11 kwietnia 2022

24 marca piętnaścioro uczniów z klas 1-3 naszej szkoły wzięło udział w II Szkolnym Konkursie Kaligraficznym „Powitanie wiosny”. Celem konkursu było promowanie potrzeby posługiwania się piórem bądź długopisem, zapobieganie niedbałości w pisowni, uczenie trudnej sztuki kaligrafii,

Czytaj więcej

24 stycznia 2022

Zapraszamy uczestnictwa w konkursie Mistrz Matematyki! Będzie on rozgrywany na nowym portalu edukacyjnym Mathematics.live, który stanowi matematyczną odsłonę Dyktanda.pl.

Czytaj więcej

5 grudnia 2021

 

W  związku ze ŚWIATOWYM  DNIEM UBOGICH ogłoszonym przez papieża Franciszka ,w listopadzie uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami przystąpili  po raz kolejny do akcji

,,I Ty możesz zostać Świętym  Mikołajem”.

Czytaj więcej

1 grudnia 2021

Uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 1 w Pabianicach świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF.

 20 listopada  to wyjątkowa data-rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Przypomina nam ,że wszyscy powinniśmy zwrócić uwagę na dzieci i ich prawa.

Czytaj więcej

25 października 2021

Kolejne sukcesy Sp 1

W ubiegłym tygodniu chłopcy zdobyli 4 miejsce w sztafetowych biegach przełajowych w półfinale województwa łódzkiego, natomiast w tym zostaliśmy podwójnymi mistrzami powiatu w badmintonie!

Czytaj więcej

25 października 2021

W dniu 21 października uczniowie klas młodszych uczestniczyli w jesiennych grach i zabawach integracyjnych przebiegających pod hasłem „Jesienne potyczki”. Wszyscy uczestnicy byli podzieleni na grupy : zielone, żółte, czerwone i pomarańczowe listki. Następnie rozpoczęła się zdrowa, sportowa

Czytaj więcej

7 października 2021

23 i 24 września klasy IIa i IIIa oraz trze dziewczynki z IIb wybrały się na dwudniową wycieczkę do Kazimierza Dolnego i Sandomierza.
Zwiedzili Górę Trzech Krzyży, zespół zamkowy w Kazimierzu Dolnym, basztę oraz stary rynek.

Czytaj więcej

7 października 2021

W dniu 1.10.2021 r w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Filii nr 5 dla Dzieci i Młodzieży odbyło się spotkanie z autorką książek p. Anną Czerwińską – Rydel. Brały w nim udział uczniowie klas IIIb, IVa i IVb. Celem spotkania było przybliżenie twórczości pisarki, zapoznanie z warsztatem pracy twórczej i

Czytaj więcej

19 września 2021

Klasa III b tuż po rozpoczęciu roku szkolnego udała się na wycieczkę do parku linowego w Pabianicach. Uczniowie przez 3 godziny, bez chwili wytchnienia, wspinali się, pokonywali łatwiejsze i trudniejsze trasy, skakali na dmuchańcach oraz ćwiczyli umiejętność wspinania i zjazdu na linie pokonując kilkunastometrową ściankę na drzewie.

Czytaj więcej

12 września 2021

 

Pabianice są pełne młodych żeglarzy i to dla nich już po raz 19. odbędą się Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Pabianic!

Do sprawdzenia swoich sił zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież w wieku 6-18 lat 

Udział w regatach jest bezpłatny, a sprzęt wodny oraz ratunkowy jest zapewniony przez organizatorów.

Czytaj więcej

2 lutego 2020

(na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego- (Dz. U. z 2002 r. ,Nr 46, poz. 432, z późn. zm) .) oraz  rozporządzenia zmieniającego  w sprawie organizacji roku szkolnego  z dnia 12 czerwca 2019 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1093).

Czytaj więcej

Skip to content